My week with Marilyn

My week with Marilyn gerçek bir hikayeden yola çıkarak yapılmış, sıcak ve samimi bir film… Film dünyasına girmeye çalışan bir genç adamın, üçüncü yapımcısı olarak dahil olduğu projede Marilyn Monroe ile bir haftalık kısa flörtünü anlatıyor. Bu süre içinde olanları olabildiğince yalın, ana özellikle Marilyn’in hep anlatılan inişli çıkışlı duygusal dünyasını akıcı bir şekilde yansıtıyor.

Bu tür bilinen kişilerin yer aldığı ve tarihte belli dönemlerde olmuş olayların kesitini anlatan filmlerde ana karakter çok büyük önem taşıyor. Ana karakter, makyajı ile, tavrı ile ne kadar inadırıcı olursa o kadar izlenebilir bir film ortaya çıkıyor. Çoğu zaman da bu başarılamadığından dolayı, birçok güzel özelliği olan film izleyiciyi kaçırabiliyor. Bu filmde Michelle Williams bu inandırıcılığı başarmış, Marilyn’i bize tüm güzelliği, şıpsevdiliği ve tavırlarıyla aksettirmiş. Michelle Williams’ı taa Dawson’s Creek zamanından beri takip ediyorum, kolay rolleri kabul etmeyen, kendinden bir şeyler veren bir oyuncu. Özellikle bu filmde, bir oyunculuk gösterisi olarak Marilyn’in acemiliklerini çok güzel canlandırmış. Tabii, aynı zamanda ne kadar güzel olduğunu, ne kadar sevilmek istediğini ve bu kısa süreli flörtlerinin bir yere varmayacağını onun da bildiğini…

Bu filmde anlatılan “The Prince and the Showgirl” filmi ile ilgili bilgileri de buradan bulabilirsiniz.

Görüntüler, imgeler açısından da anlatıcı genç karakter Colin ile Marilyn’in geçirdikleri günün anlatıldığı sahneleri çok beğendim, temiz, yumuşak, romantik sahnelerdi.

Bu filmle Oscar adayı olmuş Michelle Williams’ı izlemek ve Marilyn Monroe’yi biraz daha tanıyıp hoş geçirmek için izlenebilir.

Reklamlar

, , , ,

  1. Yorum bırakın

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: